Nabídka služeb a ceník
Psychoterapie
Při práci s klienty vycházím z výcviku v Katatymně imaginativní psychoterapii (KIP). KIP je mezinárodně uznávaný, odborně ověřený přístup. Patří mezi hlubinné psychoterapeutické metody vycházející z moderních psychoanalytických a psychodynamických teorií, které vycházejí například z učení Sigmunda Freuda a Carla Gustava Junga.
Katatymně imaginativní terapie umožňuje propracování konfliktů, otevření zdrojů a podporu kreativních procesů. Při psychoterapii jsou používány imaginace (zjednodušeně fantazijní představy) v relaxovaném stavu. Nejprve s klientem absolvuji krátké uvolnění, pak mu zadám jen z motivů KIP terapie (louka, potok, dům...motivů je mnoho). Po objevení obrazu začne popisovat svou představu a s ní spojené pocity, vnitřní konflikty, prožitky, které spolu postupně rozvíjíme. Po celou dobu imaginace s klientem komunikuji a provázím jej.
Podrobnější informace ke Katatymně imaginativní psychoterapii naleznete na oficiálních stránkách České společnosti pro Katatymně imaginativní psychoteraii: https://www.cskip.cz/co-je-kip
Jsem členkou České společnosti pro Katatymně imaginativní psychoterapii a pracuji pod pravidelnou supervizí.
Sandplay
Mnozí z nás při sobě nosí talismany-symboly štěstí nebo předměty, u kterých věří, že nám dodají sílu v těžkých chvílích. Každý předmět může něco znamenat, pro každého něco jiného a vzbuzovat v něm jiné emoce. Pro někoho může být stůl symbol setkávání, pro jiného hádek a osamění. Sandplay se dá volně přeložit jako hra v písku. Používá se nádoba s pískem a rozličné předměty, které nám můžou postupně umožnit pochopit, proč například cítíme úzkost, vztek...
Sandplay využívám jak při práci s dospělými, tak při práci s dětmi. Pro děti je to druh terapie hrou, kde dokáží odvyprávět svůj příběh a také prostřednictvím předmětů najít svou sílu, jak danou situaci či pocit zvládnout.
Krizová intervence
Krizová intervence slouží k prvotnímu ošetření akutních životních situací jako například úmrtí blízkého člověka, ztráta zaměstnání, rozchod, psychické potíže...Terapeut či krizový intervent se snaží klientovi či klientce pomoci se zorientovat v prožívaných emocích, poskytne mu informace proč se cítí zrovna takhle a co s tím v dané chvíli může dělat.
Absolvovala jsem roční akreditovaný kurz v kompletní krizové pod Déčkem Liberec.
Psychologické poradenství
Poradenství slouží k předání základních informací, jak daný problém zvládnout, což někdy může stačit. Třeba pokud klient či klientka pociťují lehčí úzkostné stavy, může stačit pár rad a návodů, jak s úzkostmi pracovat. Pokud má dítě strach v noci samo usínat, může také pomoci pár tipů, jak se s tímto pocitem vypořádat.
Koučink
Koučink je jeden ze způsobů, jakým lze určitá témata posunout blíže k řešení. Dobrým tématem je výkonnost v práci, rozvržení času v rámci dne, situace spojené s rozhodováním, práce na sebehodnotě...
U témat se nejde tolik do hloubky k příčině obtíží a používá se u psychických zdravých jedinců. Né tedy například u těžké deprese či psychotických onemocnění.
Ceník a pravidla rušení setkání
PSYCHOTERAPIE : 50 minut/900 Kč
PSYCHOLOGICKÉ PORADENSTVÍ: 50 minut/900 Kč, 30 minut/550 Kč
KRIZOVÁ INTERVENCE: 50 minut/900 Kč
KOUČINK: 50 minut/1000 Kč
Omluva sezení je nutná nejpozději 48 hodin před začátkem sezení. Za omluvu pozdější, jak 48 hodin od začátku sezení si účtuji 50% z částky, za omluvu pozdější než 24 si účtuji částku celou.